İstanbul Ticaret Borsası’nın önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay son dönemin en çok konuşulan konu başlıklarından hazır yemek, restaurant ve ev dışı tüketim sektörü konuşuldu.


Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı desteği ile düzenlenen Tarımın Yeni Yüzyılı Programı ve Üretime Gönül Verenler Ödül Törenini muhteşem bir katılımla gerçekleştirdik.. Üretime Gönül veren ve Türkiye'nin dört yanından gelen 18 ismin hepsini gönülden tebrik ediyoruz.


2023 ün ilk Danışma Kurulu toplantısı için komite üyelerimizle biraraya geldik. Yeni yılda gerçekleştireceğimiz tüm faaliyetler için önerilerine başvurduğumuz tüm komite üyelerimize ve toplantımıza ev sahipliği yapan üyemiz Ömer Kalli ve Core Engage ekibine çok teşekkür ederiz.


İstanbul Ticaret Odası’nda yeniden yönetime seçilen İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve platformumuz Onursal Başkanı Ahmet Özer’i hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.


Tarım denilince akla gelen en önemli konu başlıkları su ve enerji Antalya’da düzenlenen Gıda, Su, Enerji ve Yapı Güvenliği sempozyumunda konuşuldu. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak 'ın moderatör olduğu sempozyumun ilk panelinde ise Gıda Arz Güvenliği ve Gıda Güvenilirliğine yönelik geliştirilen teknolojiler masaya yatırıldı.


Güvenilir Ürün Platformu olarak yeniden seçilen İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Borsa'nın en önemli çalışmalarına imza atan Başkan Ali Kopuz'u tebrik ediyor ve yeni dönemde de başarılar diliyoruz.


İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay beyaz et sektörü masaya yatırıldı.


Güvenilir Ürün Platformu olarak Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının yeni seçilen yönetimi ile biraraya geldik. Başkan Ali Bahar ve Yönetim kurulu üyeleri ile yaptığımız sohbette Antalya da değişimin başladığına tanık olduk. Zorlu bir seçim sürecini başarı ile atlatan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve tüm yönetim kurulu üyelerini gönülden tebrik ediyoruz.


Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım Bakanlığı himayelerinde düzenlenen Tarım Varsa Hayat Var projesinin ikinci toplantısını Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr Vahit Kirişçi nin katılımı ile gerçekleştirdik. Basın mensupları ve iş dünyasının sorularını yanıtlayan Kirişçi ilerleyen dönemde faaliyete geçecek proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.


İstanbul Ticaret Borsası önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile gerçekleştirilen Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay son dönemin en çok tartışılan konusu ekmek ve fırıncılık sektörü konuşuldu. Konunun en etkin isimlerinn katıldığı webinar yoğun katılımla gerçekleştirildi.


Türkiye Tohumcular Birliğini ile Antalya Growtech fuarında ziyaret ettik. Kamuoyunda sektöre yönelik yanlış bilgiler olduğunu söyleyen Başkan Savaş Akcan Gdo'lu tohumdan atalık tohumlara, hormon kullanımından sertifikalı tohumlara kadar sektöre yönelik yanlış bilinenlere cevap verdi.


Geçen sene Güvenilir Ürün Platformu’nun düzenlediği etkinlikte “En Güvenilir Yerel Yönetim” ödülünü alan ve ertesi gün elim bir kazada hayatını kaybeden başarılı Belediye Başkanı Murat AÇIL anısına düzenlenen “Hayat Güvenilir Olsa” etkinliğini, Bayim olur musun? Fuarı kapsamında gerçekleştirdik.

Düzenlenen Panelde;

 • İBB Yazı İşleri Kararlar Daire Başkanı, Nurten Uğursoy
 • Boğaziçi Yönetim A.Ş. Genel Müdürü, Ethem Pişkin
 • Elopar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Mehmet Sandal
 • İBB Tarım ve Su Ürünleri Müdürü, Naki Çetin konuşmacı olarak yer aldı

 • Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay KAGİD ve Spark Türkiye ile düzenlediğimiz “Hatay Coğrafi İşaretler zirvesi için Hatay da bir araya geldik.

  Geleceğin Sanayi, Tarım, Turizm çalışmalarına köprüler kurmak ve Hatay’ın coğrafi işaretli ürünlerini Dünya’ya duyurmak amacıyla düzenlenen “Hatay Coğrafi İşaretler Zirvesinde” en etkin isimler Hatay’ın coğrafi işaretli değerleri için toplandı.


  İTO Gıda İhtisas Komite toplantısına Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal TOPRAK ve Genel Sekreter Elif ATTEPE katılım sağlamıştır. Toplantıda Perakende yasası, hal kanunu, takviye edici gıdalar yönetmeliği ve gıda sektörüne yönelik birçok güncel konu görüşülmüştür.


  Feed The Future ödülleri için ilk jüri toplantımızı danışma kurulu başkanımız aslı elif Temur samancının ev sahipliğinde gerçekleştirdik. Hibrit olarak düzenlediğimi toplantıda 75 jüri üyemiz, 350 başvurunun ilk değerlendirmesini yaptı.


  Worldfood Fuarı Bünyesinde Düzenlediğimiz ‘’Üretim Ve Tedarik Zincirinde Güvenilir Olmak” Başlıklı Panel Gerçekleştirildi. Panelde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İTO Sayman Üyesi Ahmet ÖZER ve Prof. Dr. Aziz EKŞİ Konuşmacı Olarak Yer Aldı. Panel sonrasında çalışmaları ile gıda sektörüne değer katan isimlere teşekkür ettik.


  İstanbul Ticaret Borsası’nın önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantısında kırmızı et sektörünü konunun en yetkin isimleri ile değerlendirdik.


  İstanbul Ticaret Borsası ile yürüttüğümüz Borsa Meydanı’nda “Sektörler Konuşuyor” toplantılarında Baklagil sektörünü detaylarıyla gündeme aldık.


  Karacabey TİGEM Bakan Buluşması

  Tarım ve Orman Bakanlığımızın himayesinde başlattığımız Tarım varsa Hayat Var projemizin ilk toplantısını Bursa Karacabey TİGEM tesislerinde Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi’nin katılımıyla gerçekleştirdik. Türkiye’nin tarım stratejileri ile ilgili bilgi aldığımız toplantılar serisi her ay bakanlığımızın paydaşlığında farklı konu başlıkları ile devam edecek.


  Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarında bu ay Bakliyat Sektör’ünü masaya yatırdık. Ülkeler için en stratejik tarımsal ürünler arasında olan bakliyatları ve sektörü konunun uzmanları ile tartıştık.


  İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu Desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor toplantılarının yenisini Kuruyemiş Sektörü üzerine düzenledik. Dünyadaki gelişmeleri tartıştığımız toplantımızda sektörün önemli isimleri yer aldı.


  Güvenilir Ürün Platformu tarafından Bee'o Propolis desteği ile hayata geçirilen anne çocuk sağlıklı beslenme eğitimlerinin yeni durağı Eyüp Sultan oldu.Belediye Başkanı Deniz Köken ev sahipliğinde gerçekleşen eğitimlerde Dr. Ender Saraç ve Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı nın sunumları takdir topladı. Eyüp Sultan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen etkinlik sonunda yapılan çekilişlerle süpriz hediyeler sahiplerini buldu.


  İstanbul Ticaret Borsası tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçirilen Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor projesinin yeni toplantısında Baharat Sektörü ele alındı. Platformumuz Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğin videosuna İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.


  Fatih Belediyesi ve Güvenilir Ürün Platformu iş birliğinde Fatihte Çaylı Kahveli Sohbetler etkinliği düzenlendi. Uluslararası çay gününe dikkat çekmek için aynı gün düzenlenen etkinlikte Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Harika Karakan Batallı ve FM Kahve Kurucusu Naim Koca konuşmacı olarak yer aldı. Genel Başkan Celal Toprak moderatörlüğünde Fatih Merkez Kütüphane’de gerçekleşen etkinlik sonunda Fatih Belediye Başkanı Ergun Turan etkinlik katılımcılarına kütüphaneyi gezdirdi.


  Askon Antalya tarafından sağlık sektörüne yönelik düzenlenen Sağlık Sektör paneli Genel Başkanımız Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleşti. Askon Antalya Başkanı Cahit Urfan, Medipol Pazarlama Direktörü Dr.Uygar Üstün, Lokman Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Öz, Askon Akdeniz Bölge Başkanı Orhan Güngörür ve sektör profesyonellerinin katıldığı etkinliğe ilgi büyüktü.


  Güvenilir Ürün Platformu olarak Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçiyi makamında ziyaret ettik. Güvenilr Ürün Platformu tarafından Bakanlığımız himayesinde hayata geçirilecek farkındalık projesinin detaylarının konuşulduğu toplantıya Genel Başkan Celal Toprak, Genel Sekreter Elif Attepe ve EGD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Uluğtürkan katıldı.


  Üyesi olduğumuz İTO Gıda İhtisas Komitesi toplantısına Genel Sekreter Elif Attepe katılım gösterdi. İTO Yönetim Kurulu Üyesi ve Platformumuz Onursal Başkanı Ahmet Özer başkanlığında gerçekleşen toplantıda Konya Selçuk Üniversitesi Dekanı Zeki Bayramoğlu tarımsal ürün-fiyat ilişkisi ile igili detaylı bir sunum yaptı.


  Arı ölümlerine dikkat çekmek için TAB ve Güvenilir Ürün Platformu olarak düzenlenen Arıcılığın Gelecek Vizyonu online etkinliğinde konunun paydaşları bir araya geldi.  Askon Antalya şubesi tarafından Güvenilir Ürün Platformu desteği ile düzenlenen Tarım panelinde sektör temsilcileri bir araya geldi. Askon Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Urfan,Tropik Sepeti Kurucusu Şevki Öncel, Aroma Gıda Y. K. Başkanı Mahmut Duruk, Antalya Tarım İl Müdürü Gökhan Karaca, Askon Akdeniz Bölge Başkanı Orhan Güngörür ‘ün konuşmacı olarak yer aldığı panelin moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe yaptı.


  Anne Çocuk Sağlıklı Beslenme Eğitimleri Sancaktepe’de devam etti. Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün katılımıyla gerçekleşen eğitimler Dr.Ender Saraç ve Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından verildi. Eğitim sonunda çekilişle süpriz hediyeler dağıtılırken eğitimlere katılan herkese sertifikaları verildi.


  Güvenilir Ürün Platformu tarafından hayata geçirilen Anne Çocuk Sağlıklı Beslenme eğitimleri Fatih Belediyesi Fanço Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanı Ergun Turan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Diyetisyen Dilara Koçak ve Dr.Aslı Elif Tanuğur Samancı tarafından verilen eğitimlere Fatih sakinlerinin ilgisi büyük oldu.


  İSTİB önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile hayata geçen ‘Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor’ toplantılarının üçüncüsü zeytin ve zeytinyağ sektor paydaşlarını bir araya getirdi. Videonun tamamına İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.


  TABADER tarafından düzenlenen 2.ULUSLARARASI HUBUBAT, BAKLİYAT ve YEM ZİRVESİ ‘ne Genel Başkanımız Celal Toprak moderator olarak katıldı. Tarım Bakanımız Prof.Dr.Vahit Kirişçi’nin açılış konuşması ile başlayan zirvede, Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal önümüzdeki dönem tarım stratejileri ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

  IBAKTECH FUARI kapsamında düzenlenen Tarım Gelecekte Sohbetleri’nde Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe panelist olarak yer aldı. Ayrıca platformumuz destekçisi tarım yazarı ve futurist Mine Ataman’ın ülkemize kazandırdığı Türkiye Ekmek Atlası ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.


  Güvenli2023 Anne çocuk sağlıklı beslenme eğitimlerinin ikinci durağı Başakşehir oldu. Başakşehir Belediyesi, BAKMER, BEE’O Propolis ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından desteklenen projede Başakşehir sakinlerine sağlıklı beslenme ipuçları verildi. Etkinlik Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı ve Doç. Dr. Engin Celep’in eğitim sunumları ile gerçekleşti.


  İstanbul Ticaret Borsası önderliğinde Güvenilir Ürün Platformu desteği ile düzenlenen ‘Borsa Meydanında Sektörler Konuşuyor’ toplantılarının ikincisinde süt ve süt ürünleri sektörü konuşuldu. Videonun tamamına İSTİB Youtube hesabından ulaşabilirsiniz.


  Güvenilir Ürün Platformu’nun Güvenli 2023 Projesi ile başlattığı ‘Sağlıklı Beslenen Bireyler ile Sağlıklı Türkiye’ eğitimleri Beeo Propolis desteği ile başladı. Projenin ilk durağı ise Beyoğlu Belediyesi oldu. Beyoğlu sakinleri ile buluşan Dr. Ender Saraç ve Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın sunumları katılımcılardan takdir topladı.


  Türkiye'de İş Dünyası Dergisi'nin 4.sayısı lansmanı güvenilirlik temasıyla okuyucu karşısına çıktı. Güvenilir Ürün Platformu’nun da yer aldığı etkinlikte ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmalara imza atan kişi ve kurumlara Güvenilirlik Sertifikaları verildi.


  İstanbul Ticaret Borsası ve Güvenilir Ürün Platformu’nun birlikte hayata geçirdiği Borsa Meydanı’nda Sektörler Konuşuyor Projesi başladı. Gıda sektörü için hayata geçirilen en kapsamlı kamuoyu bilgilendirme çalışması bir yıl boyunca aylık olarak yapılacak. Gıda ve tarım alt sektörlerinin tüm paydaşların katılımıyla ele alınacağı projenin ilk toplantısı ise Hububat ve Bakliyat sektörleri için yapıldı. İSTİB Başkanı Ali Kopuz’un açılış konuşmasını yaptığı etkinliğin konuşmacıları ise TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, TABADER Başkanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, Reis Bakliyat Yönetimi Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Özkan Taşpınar, HUBUDER Başkanı Gülfem Eren, İSTİB 1. Hububat Ticareti Komite Başkan Yardımcısı Hüseyin Bekçi, İSTİB 2. Hububat Mamulleri ve Yem Ticareti Komitesi Meclis Üyesi Şemsettin Memiş ve İSTİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmet Aral oldu.


  Türkiye Tohumcular Birliği Yönetim Kurulu ve Güvenilir Ürün Platformu tarafından Türkiye’de Tohumculuk Sektörü’nün Geleceği yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı toplantıda TÜRKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Savaş Akcan yerli tohum ve sektör konusunda doğru bilinen yanlışları anlatarak soruları yanıtladı.


  Güvenilirlik Ödülleri sahiplerini buldu. Güvenilir Ürün Platformu tarafından jüri üyelerinin uzun değerlendirmeleri sonucu güvenilirlik konusunda başarılı çalışmaları olan ve alanında otorite kabul edilen kişi ve kurumlara güvenilirlik ödülleri verildi.


  Güvenilir Ürün Platformu'nun geleneksel hale gelen Bayim Olur musun Fuarı etkinlikleri bu sene Güvenilir 2023 İSTANBUL teması ile yapıldı. Güvenli2023 İstanbul projesi ile 15.000 işletmeye ücretsiz ürün güvenliği eğitimleri ulaştıran Güvenilir Ürün Platformu tarafından gerçekleştirilen Güvenilir Markalar Konuşuyor panelinde önemli isimler yer aldı.


  Güvenilir Ürün Platformu olarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşin Ayşe Işıkgece’yi makamında ziyaret ettik. 2022 de bakanlığımız ve platform olarak gerçekleştireceğimiz bilgilendirme toplantılarının detaylarını konuştuk.


  3.gerçekleştirilen Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi' nde Gıda Satış Noktalarında Gıda Güvenliği'ni konuştuk. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın moderatör, Güvenilir Ürün Platformu Genel Sekreteri Elif Attepe’nin konuşmacı olduğu panelde ayrıca Prof. Dr. Aziz Ekşi, Dr. Ali Osman Taşlıcalı ve Prof. Dr. Uğur Özgöker de konuşmacı olarak yer aldı.


  Güvenilir Ürün Platformu, Askon, Türkiye Patent Hareketi ve Adres Patent'in işbirliğinde 3T ile Antalya’da Markalaşma yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Tarım, turizm ve teknoloji ile Antalya’da markalaşmayı konuştuğumuz etkinliğe alanında uzman isimler katıldı.


  Güvenilir Ürün Platformu olarak İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek yeni dönem projeleri konuştuk.


  Güvenilir Ürün Platformu olarak World Food’da çay sektörüne yönelik etkinlik düzenledik. Moderatörlüğünü Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak’ın yaptığı buluşmada Sri Lanka Büyükelçisi Muhammed Rizvi Hassen ve Beta Çay Pazarlama Müdürü Hatice Uğur davetlilerin sorularını yanıtladı.


  İstanbul Halk Ekmek Mütevelli Heyet Başkan Vekili Özgen Nama’yı ziyaret ettik.


  Yangından etkilenen arıcıların mevcut durumu ve yapılması gerekenleri değerlendirdiğimiz Yangınlardan Etkilenen Arıcılık Sektörü Çözüm Önerileri toplantısının ortak sonuç bildirgesini yayınladık.


  Yangınlardan zarar gören arıcılarımıza destek vermek için Güvenilir Ürün Platformu olarak Marmaris ve Muğla’daki arıcılarımızı ziyaret ettik. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği paydaşlığında gerçekleştirdiğimiz Yangınlardan Etkilenen Arıcılık Sektörü Çözüm Önerileri toplantımızda kamu ve özel sektör ile bir araya gelerek çözümleri konuştuk.


  İnsanlığın var olması için arı, arıların var olması için Arıcılar.. Türkiye Arıcılar Birliği ve Güvenilir Ürün Platformu olarak 22 Haziran 2021 arıcılarımız ile buluştuk. Açılış konuşmasını TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof. Dr. YUNUS KILIÇ ın yaptığı etkinlikte arıcılığın dünü, bugünü ve yarınını konuştuk.


  İstib Akademi ve Güvenilir Ürün Platformu iş birliğinde Gıda İşletmeleri Bilgilendirme eğitimleri yapıldı. eğitimlerde TGK ürün tebliği, e-ticaret ve e-ihracat konu başlıklarında yapılan eğitimler14-24 Haziran tarihleri arasında ücretsiz gerçekleşti.


  Pandemi ile birlikte en çok konuşulan sektörlerin başında gelen perakende sektöründe güncel durum, kısıtlamalar ve perakende sektörünün 2021 beklentileri perakende sektörünün en büyük STK’sı PERDER ile masaya yatırıldı..


  Yöresel Arıcılık Ürünlerinde Coğrafi İşaretleme Paneli gerçekleştirildi. Güvenilir Ürün Platformu ve Türkiye Arıcılar Birliği tarafından düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşin Ayşe Işıkgece yaptı.


  Güvenli2023 Eğitim Projesi .Güvenilir Ürün Platformu ve İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde başlayan ve 750 İTO üyesine ulaşan projenin çok ses getirmesi üzerine ücretsiz ürün güvenliği ve farkındalık eğitimlerinden oluşan proje İstanbul Ticaret Borsası ile devam etti. İstanbul ilçe belediyelerinden gelen talep üzerine kapsamı genişletilerek Güvenli 2023 İstanbul projesi adını alan proje İstanbul’un 17 ilçe belediyesi ile sürdürüldü. 8 ay süren proje ile yaklaşık 15.000 kuruma ücretsiz eğitimler verildi. Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen çift yönlü eğitimlerde üniversitenin gıda mühendisliği ve beslenme bölümleri öğrencilerine projemiz eğitimleri 2 ay boyunca ders programı kapsamına alınarak okutuldu.


  Kovandan Sofraya Arıcılık ve Arı Ürünleri Sempozyumu. 2000 e yakın kişinin katılımı ile gerçekleşen online sempozyumda arıcılık ve arı ürünleri masaya yatırıldı. Birbirinden değerli uzman konuşmacı ve moderatörler ile Pandemi'nin yıldızı Anadolu Propolisi oldu. Türkiye Arıcılar Birliği Merkez Başkanı Ziya Şahin, TİGEM Genel Müdürü Ayşin Işıkgece, Prof. Dr.Nevzat Artık, Bee’o Genel Müdürü Aslı Elif Tanuğur Samancı, Dilara Koçak, Prof.Dr.Dilek Boyacıoğlu ve daha bir çok önemli ismin katıldığı etkinliğe rekor seviyede katılım gerçekleşti.


  Sanayinin Merkezi İstanbul etkinliği. Yerli ve milli üretimin öneminin sürekli artmasıyla gündeme gelen patent ve teknoloji başlıkları, önemli konuşmacıların bilgi ve deneyimlerini paylaştığı sanayi sohbetine dönüştü. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal Toprak moderatörlüğünde online gerçekleşen toplantıda Askon Başkanı Orhan Aydın , Sanayi Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal, İSO Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe , HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ , Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yüksel ve Patent Hareketi Başkanı Ali Çavuşoğlu konuşmacı olarak yer aldı.


  Güvenilir Ürün Platformu ile Peynir Sohbetleri toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi. Peynir ve süt ürünleri sektörünün güncel durumu, pandeminin başlaması ile değişen tüketici alışkanlıkları, Çin 'e ihracat ve daha fazlasını Muratbey Peynirleri Y. K. Başkanı Necmi Erol başta olmak üzere süt sektöründe faaliyet gösteren paydaşlar ile masaya yatırdık.


  Güvenilir Ürün Platformu ile Perakende sohbetleri gerçekleştirildi. Pandemi sürecinin başlaması ile dikkatleri üzerine çeken perakende sektörünü ve market raflarında güncel durumu PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve sektör temsilcilerinin katılımı ile konuştuk.


  Tohumculuk Sektörü ve Atalık Tohumlar toplantısı yapıldı. Hibrit tohumlar gdo'ludur, tohumlarımız İsrail'den geliyor, yerli tohum üretmek yasaktır gibi doğru bilinen yanlışları Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Savaş Akcan ve Alt Birlik Başkanlarının katılımı ile konuştuk.


  Bal ve Arıcılık Ürünleri toplantısı gerçekleştirildi. Bal konusunda doğru bilinen yanlışlar, sahte bal ve bal tebliğindeki değişiklikler, arı ürünlerinde tebliğin oluşturulması ve sektörün güncel durumunu Bee’o Genel Müdürü Aslı Elif Tanuğur ve konunun paydaşlarının katılımı ile konuşuldu.


  Hayvansal Üretimin Sürdürülebilirliği çözüm önerileri toplantısı gerçekleştirildi. Sektörün önemli isimleri ile mevcut durum ve alınması gereken acil önlemler konuşuldu. Başkan Celal Toprak’ ın moderasyonunda gerçekleşen toplantıya Ali Kopuz, Ahmet Yücesan, İsa Tahta, Hüseyin Bozdağ, Necmi Erol, Nezif Emek, Murat Kapıkıran, Mutlu Doğru, İbrahim Afyon, Funda Baltalı ve daha bir çok sektör paydaşı katılım sağladı. Toplantı sonunda oluşturulan önlem planı ve önerileri Tarım Bakanlığı’na iletildi.


  Tarımsal Üretimin Sürdürülebilirliği çözüm önerileri toplantısında sektörün önemli isimleri ile mevcut durum ve alınması gereken acil önlemler konuşuldu. Başkan Celal Toprak’ ın moderasyonunda gerçekleşen toplantıya Mehmet Reis, Savaş Akcan, Ahmet Özer, Mehmet Tevfik Dinçer, Günhan Ulusoy, Mahmut Atom Duruk, Ali Bozer, Mevlüt Büyükhelvacıgil ve daha bir çok sektör paydaşı katılım sağladı. Toplantı sonunda oluşturulan önlem planı ve önerileri Tarım Bakanlığı’na iletildi.