Uygulama Planı

Eğitimler zoom programı üzerinden gerçekleştirilecek olup kayıt olan herkese katılmak istediklerini haftanın linkleri mail ile iletilecektir.Programa katılan kişi ya da kurumların sertifika alabilmeleri için

  1. Kendilerine uygun olan günü seçmeleri
  2. Bu kategoriye ait 4 derse girmiş olmaları
  3. Online sınava girerek yeter puan almış olmaları gerekmektedir.Zoom üzerinden düzenlenecek online eğitimler için işletmeler hafta içi ya da hafta sonu alternatiflerinden kendilerine uygun olanı seçerler. Eğitimler aşağıdaki 4 müfredat başlığı ile gerçekleştirilecektir. Bunlar;

  1. PER1-Üretim, hazır gıda ve perakende işletmelerde ürün ve tüketici güvenliği ile TSE covid-19 standardı eğitimi
  2. HZ1-Tedarik zincirnde ürün güvenliği ve izlenebilirlik
  3. MV1-Yasal sorumluluklar ve mevzuat
  4. TK1-Pandemide markalaşma ve iletişim

Önemli Not: Azarbaycan Teknoloji Üniversitesi eğitmenlerince verilecek eğitimler Azarbaycan gıda kodeksi ve genel hijyen yönetmelikleri üzerine olacaktır. Herkesin katılımına açık olup online sınavlarda bu derse ait soru bulunmayacaktır.

Online Sınav Süreci

4 derse giriş sağlayan herkese online sınav linki mail ile gönderilir. 20 çoktan seçmeli sorudan oluşan sınavdan yeterli not alanlar sertifika almaya hak kazanır.

Önemli Not: Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi eğitmenlerince verilecek eğitimlere katılım isteğe bağlıdır. Kayıt esnasında bu eğitimlere ait kutucuğu işaretleyenlere ders linkleri gönderilir. Eğitimler Azerbaycan gıda kodeksi ve genel hijyen yönetmeliklerini içerir.